Pisibeebi uni (0-6 kuud)
Kursus kuni 6-kuuse beebi unest neile vanematele, kes tahavad uneprobleeme ennetada ja ka neile, kellel juba mõni raskus kätte jõudnud on ja tahavad teada, kuidas beebit ja ennast aidata ning uneprobleeme lahendada.
Unekursusel osalemine andis mulle rahu ja kindlustunde, et minu lapse une-ärkveloleku rütm ning vaevaline uinumine on täiesti normaalsed. Lisaks sain kursuselt nippe, kuidas seda vaevalist uinumist muuta paremaks nii minu kui ka mu lapse jaoks.
Mari-Leen
Millist tulemust võid oodata?
Rohkem enesekindlust, sest tead, mis on beebi une osas normaalne, millised müüdid levivad ja miks need müüdid tõele ei vasta.
Vähem stressi, sest tead ette, millal ja miks on beebide uni keerulisem ning kuidas ennast ja last siis aidata.
Vähem väsimust, sest saad teada, mida juba ennetavalt lapse une toetamisel teha, et uneprobleeme ära hoida.
Praktiliselt kasutatavad ideed. Iga pere ja beebi on erinevad ning peredele sobivad erinevad lahendused. Sellepärast püüan võimalikult palju jagada põhjendusi, vastata "miks" küsimustele ning jagada näiteid päris elust, et leiaksid oma "õiged." Pole ühte kindlat lahendust, mis sobib kõigile.
Enne kui alustad...
Saame tuttavaks
Kuidas seda keskkonda kasutada?
Mis on beebi une juures normaalne? Kui palju und tita vajab?
Unefüsioloogia - kuidas beebi uni töötab? Mis beebi und mõjutab? Mis on uneregressioonid, unetsüklid?
Miks osad lapsed magavad paremini kui teised?
Beebi unevajaduse tabel
Väsimuse märkide tabel
Uneturvalisus - kuhu beebi magama panna?
Hea une põhitõed
Soovitused uneprobleemide ennetamiseks: vastsündinu
Soovitused uneprobleemide ennetamiseks: 1-3kuune beebi
Soovitused uneprobleemide ennetamiseks: 3-6kuune beebi
Kas anda beebile lutti?
Unerutiinid
Vanemate une korraldamise ideed
Mida teha, kui oled kurnatud ja ärritud lapse peale?
Miks kohvikus käimine ei aita ja mis aitaks?
50 ideed beebi emale stressi vähendamiseks
Kuidas aidata ennast ärevuse korral?
Pinge välja hingamise harjutus
Ta ei jää tunde magama
Ta ärkab voodisse pannes kohe üles
Kuidas harjutada iseseisvat uinumist?
Lühikesed päevauned
Tihe ärkamine öösel
Mul on 2 imearmast tüdrukut, kellest esimene on 1 aasta ja 10 kuud ja teine ühe kuune. Esimesega on algusest peale olnud unega probleeme ja maadleme tänaseni. Olukord ööunedega on küll paranenud, kuid endiselt ei maga ta terve öö, ärkab mitmeid kordi ega ka uinu ise. Lisaks lõunaunne saame teda ise ainult autos (lasteaias uinub ilusti voodis ja ise). Olen magamata olnud juba pea 2 aastat ja hirm on suur, et see jätkub nii järgnevad 2 aastat. Seega osalesin unekursusel, et saada nippe, kuidas juba eos beebile häid uneharjumusi tekitada. Materjal aitas palju. Sain väga palju kinnitust, et kõik see, mis beebiga hetkel muret teeb on normaalne. Sain palju häid nippe, mida kohe saan rakendama hakata ja samuti nippe, mida tulevikus teha. Lisaks oli ka paar nõuannet, mida saan suurema tüdrukuga kasutada.
Anneli Meier
---
Unekursusel tahtsin osaleda, sest laste päevased magamised on meie peres olnud paras tsirkus. Olen ise pingutanud nii, et higimull otsa ees ja kergemaks pole teinud ka kõrvalseisjate kommentaarid. Unekursuse materjale läbi töötades sain väga palju kindlust ja meelerahu, et see tegelikult on kõik täiesti okei ja mõnikord tuleb lihtsalt võtta samm tagasi ja lõõgastuda. Minu eesmärgiks on hetkel saada oma vajadused rahuldatud, et siis võtta ette laste vajadused ja uued harjumused. Lähen uuele päevale vastu enese- ja sihikindlamalt kui eales varem lapsevanemana seda teinud olen. Aitäh!
Helina
*